Haber

MHP’den İstiklal’de bomba patlatan terörist için zehir zemberek sözler: İdam edilmeli, leşi yüreğimizi ancak soğutur

Dün İstiklal Caddesi’nde kadın terörist Ahlam Albashır’ın düzenlediği bombalı saldırısda 6 kişi hayatını kaybetti, 81 kişi de yaralandı. Taarruz, dünyada ve ülkemizde büyük yankı uyandırırken terörist, sabaha karşı Küçükçekmece’deki evinde yakalandı.

TALİMATI KOBANİ’DEN ALMIŞ

İlk sorgusunda atak talimatını Kobani’den aldığı söyleyen Suriyeli teröristin PKK tarafından yetiştirildiği öğrenildi. Teröristin kimliğine ve taarruza ilişkinse yeni ayrıntılar ortaya çıktı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, bayanın kimliği açıklandı. Yapılan açıklamada şu tabirler yer aldı: “Olayı gerçekleştiren Suriye asıllı Ahlam Albashir isimli şahıs sağ olarak ele geçirilmiştir. Şahıs yapılan sorgusunda, PKK/PYD/YPG Terör örgütü tarafından özel istihbarat elemanı olarak yetiştirildiğini ve Afrin üzerinden ülkemize aksiyon yapmak için kaçak yollarla giriş yaptığını beyan etmiştir. PKK/PYD/YPG terör örgütünün Suriye Kobani’deki merkezinden İstanbul’da aksiyon talimatı alarak 13.11.2022 Pazar günü saat 16:20 sıralarında bombalı hareketi gerçekleştirdiğini ve kaçtığını beyan etmiştir. Olayla ilgili başlatılan çalışmalar çok istikametli olarak devam etmektedir.”

MHP’den İstiklal’de bomba patlatan terörist için zehir zemberek sözler: İdam edilmeli, leşi yüreğimizi ancak soğutur” layout=”intrinsic” width=”640″ height=”752″>

“KANLARINDA BOĞULMALILAR”

Saldırıya arka arda yansılar gelirken MHP İstanbul Milletvekili Dilek Fazilet de hususa ait toplumsal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Fazilet, paylaşımında “Bu zalimleri, bu seri katiller, caniler için idam cezası getirilmelidir. Bu katliamı gerçekleştiren şerefsiz, alçak bebek katilleri kanlarında boğulmalılar. İnsanım diyen herkes, vicdan sahibi her vatandaşımızın arzusu bu yöndedir. Bunların leşi yüreğimizi soğutur ancak.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu