İş

Teknopark İstanbul yeni kapıları aralıyor

İSTANBUL (İGFA) – Türkiye girişimcilik ekosisteminin en büyük destekçilerinden Teknopark İstanbul, sistematik etkinlikleriyle girişimcileri yatırımcılar ve iş dünyasının önde gelen firmaları ile buluşturuyor; Projelerin satışa dönüşmesine, satışların ölçeklendirilmesine ve yeni projelerin geliştirilmesine katkı sağlar. Bu amaçla bir kuluçka merkezi olan Cube Incubation aracılığıyla geleneksel olarak ‘Açık Kapı: İş Dünyasıyla Buluşma’ etkinlikleri düzenleyen Teknopark İstanbul, bu etkinliklerin 10’uncusunu robotik teknolojiler odağında gerçekleştirdi.

Küp Kuluçka’da 10’uncusu düzenlenen Açık Kapı etkinliği, Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Prof. Dr. Metin Yerebakan’ın açılış konuşması ile başladı. Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu, etkinlikte sergilenen yenilikçi iş birliği modellerinin girişimcilik ekosisteminin gelişimi için büyük değer taşıdığını vurgulayarak, “Bu etkinlikler, girişimlerimizle iş dünyası arasında köprü görevi görüyor. Girişimcilerimiz TÜBİTAK, THY Teknik, ASELSAN gibi büyük kurumlara projelerini anlatma fırsatı buluyor. Bu sayede yeni işbirliklerinin oluşması için zemin hazırlanıyor” dedi.

Teknopark İstanbul, kuracağı girişim sermayesi yatırım fonu ile önümüzdeki dönemde start-up’ları tek başına desteklemeye başlayacak ve girişimci sayısını artıracak.

meram-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu