Haber

KİPTAŞ, Nevşehir Hacıbektaş’ta temel attı

NEVŞEHİR (İGFA) – CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, 16-17-18 Ağustos 2022 tarihlerinde gerçekleştirilen “59. Ulusal 33. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri” için Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesine gitmişti.

Hacıbektaş Belediye Lideri Arif Yoldaş Altıok tarafından ağırlanan heyet, Büyükşehir’in ilçede gerçekleştirdiği birtakım projeleri yerinde incelemişti.

Bu projelerden birisi de KİPTAŞ’ın Hacıbektaş’ta yapacağı “KİPTAŞ Mihmandar” isimli toplu konut projesi olmuştu.

KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, 16 Ağustos 2022’de gerçekleştirilen inceleme seyahatinde, Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’nu projeyle ilgili bilgilendirmişti.

‘4 kapı 40 makam’ öğretisinden yola çıkılarak tasarlanan projenin temeli; CHP Genel Lider Yardımcısı Veli Ağbaba’nın ‘fiziki’, İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun ‘çevrimiçi’ iştirakleriyle atıldı.

Ağbaba, hislerini, “2019’dan bu yana, Hacıbektaş tekrar ayağa kalkıyor. Onun ayağa kalkmasında, Hacıbektaş’ın güzelleşmesinde hiç kuşkusuz en fazla emeği olan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu. Ona, huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum” kelamlarıyla lisana getirdi.

Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu da, “Hacıbektaş’ı çok seviyorum. Hacı Bektaş-ı Veli’nin yolunu çok seviyorum. Bu duyguyla hayatımda beslendiğimi oradaki dostlarım, değerli canlar, değerli hemşehrilerim bilsinler; bu manevi topraklara, o güzel coğrafyaya hizmet edebilmenin de onurunu yaşıyorum” sözlerini kullandı.

Yaklaşık 170 milyon TL yatırım bedeline sahip proje bünyesinde; 65 konut, 10 ticari ünite, toplumsal tesis, 65 araçlık otopark ve kreş olacağı kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu