Haber

Kırklareli Valisi Birol Ekici’den Turizm Haftası mesajı

Kırklareli Valisi Birol Ekici, Turizm Haftası münasebetiyle bir açıklama yayınladı.

Vali Ekici yaptığı açıklamada, turizmin ekonomik büyüme ve kalkınmaya katkı sağlayan, istihdam yaratan, kalkınmayı etkileyen, sosyal ve kültürel faaliyetlerle birlikte değerli dallardan biri olduğunu belirtti.

Ekici, gelişen ve değişen dünyada ülkelerin ortasındaki sınırların kalkması, ulaşım imkanlarının gelişmesi ve toplumların refah seviyesinin yükselmesi sonucunda turizm hareketlerinin büyük bir ivme kazandığını belirterek, yeni yerler görme, farklı kültürleri keşfetme ve yeni insanlarla tanışma isteği turizm departmanında hızlı bir ilerleme sağladı.

Türkiye’nin seçkin coğrafi konumu, iklimi ve doğal özellikleriyle dünyanın sayılı ülkelerinden biri olduğunu ifade eden Ekici, mesajında ​​şunları kaydetti:

“Dört mevsimin farklı güzelliklerin yaşandığı ilimiz, doğal ve tarihi güzellikleri ile ülke ve dünya turizmi için önemli bir potansiyele sahiptir. Kırklareli, zümrüt yeşilinin göz kamaştırdığı saklı cenneti Kıyıköy ve İğneada ile dünyanın sayılı yerlerinden biridir. ormanlar ve turkuaz mavisi denizin buluştuğu Longoz ormanları, mis kokulu lavanta tarlaları ve Trakya’nın turizme açılmış tek Dupnisa mağarası ile öne çıkıyor. turizm açısından renkleri ve tatları, tarihi, kültürel mirası, doğal güzellikleri ve maliyetleri ile Kırklareli Valiliği olarak ülkemizin cennet köşelerinden biri olan ve değerli eserleri olan ilimizi tanıtmak için çalışıyoruz. doğal ve kültürel çekicilikler.???????”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu